Pokemon Online PL
Prosimy się zarejestrować. Po zakończeniu rejestracji forum będzie widoczne. 
IndeksPortalRejestracjaZaloguj

Share
 

 Wyjaśnienie raportów.

Go down 
AutorWiadomość
Sawik
Moderator
Moderator


Liczba postów : 217
Join date : 23/01/2011
Age : 24

Wyjaśnienie raportów. Empty
PisanieTemat: Wyjaśnienie raportów.   Wyjaśnienie raportów. EmptyPon Lis 26, 2012 11:11 pm

Dzień dobry.

Nasz zespół gamemasterów kilka miesięcy temu stworzył temat do wyjaśnień w sprawie raportów w grze i teraz odbudujemy ten temat. Wszystkie informacje zostaną zaktualizowane i lepiej zorganizowane.
Poniżej umieszczono kilka kategorii raportów i każdy będzie miał szczegółowe wyjaśnienia.

Blokowanie respu
Ten typ raportu jest najczęściej spotykanym, ale może być również jednym z najbardziej skomplikowanych. Istotne jest, aby wyjaśnić, że sposób, w jaki gracz pisze raporty określa jakośc pomocy.
Po otwarciu raportu w sprawie bloku gracz musi być jasny i konkretny, to jest, musi powiedzieć w kilku słowach, co się dzieje w danym miejscu nie zapominając o wspomnieniu nazwy gracza, który popełnienia nieprawidłowości.

Istnieje kilka sposobów, aby zablokować respawn, są to:
- Wchodzenie w górę i w dół po drabinie przez cały czas, nie czekając na właściwy czas respawnu.
- Chodzenie na miejscu respu, bez czekania.
- Ustanie w miejscu, w którym blokowany jest respawn.
- Czekanie na cooldown (CD) Pokémonów lub efekt eliksiru w środku respawnu.
- Wchodzenie na resp, gdy nie wszystkie pokemony zdążyły się odrodzić
- Używanie umiejętności Headbutt w lokalizacji, która blokuje respawn innym Pokemonom.
- Wędkowanie w miejscach respu innych Pokémonów.

Z tego jest zrozumiałe, że gdy ktoś wyśle raport na gracza blokującego respawn powinien być tak szczegółowy z raportem, abt GM mógł analizować go obiektywnie i stwierdzić czy istnieją nieprawidłowości.

Hipotetycznie rzecz biorąc, jeśli muszę zgłosić gracza, który blokuje mój respawn na niektóre z tych możliwości, chciałbym zgłosić np: "Gracz1 blokuje respawn chodząc w górę iw dół po schodach cały czas" Oznacza to, że występuje określona forma bloku. GM ma na swojej uwadze dokładne zweryfikowanie tego problemu.

Warto zauważyć, że popychanie gracza z zamiarem blokowania respawnu charakteryzuje naruszenie regulaminu zgodnie z art 1.o.
Jeśli gracz oświadcza, że występuje popychanie, a w rzeczywistości tak nie jest, to charakteryzuje fałszywy raport.
Uwaga: My, GM mamy system, zapomocą którego możemy sprawdzić taką nieprawidłowość i nie ma możliwości błędu.

Niestabilności Serwerów


Przed rozpoczęciem jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie prosimy każdego o przeczytanie pierwszych zasad gry na oficjalnej stronie internetowej:

Zgodnie z przepisem, zespół nie gwarantuje niezadownej funkcjonalności systemu gry, albo że nie będzie strat poniesionych przez gracza. Ilekroć występuje domniemana niestabilność wszystkich serwerów należy przechowywać swoje przedmioty w bezpiecznym miejscu, tak, aby na pewno nie ponieść żadnych strat.

Niezwykle ważne jest, aby gracze zrozumieli, że gdy serwer jest niestabilny Zespół natychmiast zrobi wszystko, aby ustabilizować go tak szybko jak to możliwe, staramy się przywrócic pełną stabilność w ciągu 48 godzin roboczych, a także zwrot doświadczenia i / lub bless. Zwrot ten odbywa się zawsze w dłuższym okresie czasu niż faktycznie miało miejsce, aby nikt nie doznał uszczerbku z powodu niestabilności.
Powiem, że nie jest konieczne, aby gracz otwierał raport z prośbą do GM o zwrot utraconego doświadczenia, ponieważ taka postawa tylko dezorientuje pracowników sprawdzających raporty.

W niektórych przypadkach gracze otwierają raport mówiąc, że serwer jest niestabilny, nie sprawdzając swojego lącza internetowego lub zasięgając porad przyjaciół. Ważne jest, aby wiedzieć, że gdy jest niestabilny, wszyscy gracze mają opóźnienie, a nie tylko jeden lub drugi. Gdy niestabilność pojawia się na naszych serwerach wszyscy mają lagi, w przeciwnym razie jest to wina waszego połączenia.

Kiedy pojawiają się takie skargi, GM wysyła takie informacje do administracji, która sprawdza stan serwerów i reaguje w odpowiedni sposób.

Bugi


Bug jest wadą mogącą ujawnić się podczas gry. W zależności od rodzaju błędu należy go zgłaszać we właściwy sposób. Niektóre błędy mogą być rozwiązane jedynie poprzez wysłanie Biletu, inne z pomocą kontaktu z GM, pamiętając, że w żadnym przypadku GM nie będzie na nasze rozkazy.

Gdy znajdziesz błąd lub masz wątpliwości na temat jednego, prosimy otworzyć raport sprawy i przekazać szczegóły GameMasterowi, to dowiesz się, czy nie ma błędów i jak ewentualne zgłosić. Jednak prosimy graczy, aby zrozumieli, że kiedy mówimy, że nie ma błedu, to mamy rację i nie należy nalegać. Typowym tego przykładem są gracze, którzy mają trudności z niektórymi zadaniami i nie mogą ich wykonać, twierdząc że to błąd.

Catch System


Od czasu przeprojektowania systemu otrzymaliśmy wiele raportów dotyczących tego systemu. Te raporty są uznawane za fałszywe. System ten nie wnosi nic złego dla graczy.
Wyjaśnimy teraz funkcjonowanie tego systemu w celu zakończenia wszystkich fałszywych zgłoszeń, które w końcu utrudniają nam pomoc innym.

Nowe przekształcenie Systemu łapania ma na celu zmniejszenie strat u graczy, którzy próbują złapać niektóre Pokemony. Oznacza to, że w zależności od ilości pieniędzy, które można wydać system zwiększa szansę złapania Pokémonów, ale nie oznacza, że będzie można go złapać, gdy osiągnie określoną liczbę balli lub jego cenę u NPC.
To dobrze, system zwiększa szybkość łapania Pokémonów pomagając zwchytać nieco tańsze i słabsze, ale to nie oznacza, że masz pewność na ich złapanie.

To normalne, że możesz zużyć dowolną liczbę poke balli, a gdy wydasz na to więcej niż kosztuje u NPC to zawsze masz pecha, tak jak w przypadku zysku zależy to tylko od szczęścia. Możesz w dowolnym momencie złapać Pokémona z 1 ultra ball jak i 1000.

Poza tym, co zostało już powiedziane, przybliżyć wyjaśnić, co powiedział Deadpool. Istnieją Pokemony, które są rzadkie i nie są w tym systemie, jak również SHINIES. Innymi słowy, dla tych Pokémonów stary system nadal nie zwiększa szansy na złapanie i jest zawsze taka sama, to po prostu zależy od szczęścia.
Uprzedzając wątpliwości, nigdy nie stworzyliśmy listy rzadkich pokemonów i nie wiemy, które uznać za rzadkie, zależy to od każdego gracza, w zależności od ich wiedzy, czy takie pokémony można uznać rzadkie.

Pojedynki na arenach


Tylko gracze, którzy uczestniczą w pojedynku mogą zgłosić kogoś za to, że źle zachowuję się podczas walki, ponieważ są zainteresowani jedynie tym. Rozumiemy, że wiele osób chciałoby zobaczyć pojedynk, więc prosimy o stanie odpowiednim miejscu, aby pojedynek mógł odbyć się tak jak powinno.

Zamiast pisać, zrobiliśmy ilustrację pokazującą, każdy powinien móc oglądać pojedynek. Czerwona linia reprezentuje stanowisko, w którym gracze mogą zostać.

Wyjaśnienie raportów. 2u7ys77

Zakłócanie pojedynku:
- Ktoś popycha walczącego.
- Pozostawia swoje Pokemony na środku areny.
- Korzysta z dowolnego urządzenia mającego wpływ na przebieg pojedynku.
- Inicjuje pojedynek, podczas gdy inni są już zapisani.
- Pozostaje w środku, na arenie lub w przestrzeni, którą pokazano na zdjęciu powyżej.

Bany


Nie trzeba dużo mówić na ten temat, lecz po prostu wyjaśnić, graczom, którzy byli kiedyś zbanowani, jedynym sposobem odwołania się od bana jest stworzenie biletu w sekcji "Problemy" na oficjalnej stronie gry. GM nie ma uprawnień do usuwania bana, nawet tego, którego sam wlepił. Tylko pracownicy, którzy odpowiadają za Bilety mogą to zrobić.
Należy pamiętać, że utworzenie wątku na forum i narzekanie na bana nie będzie mieć żadnego wpływu, ponieważ forum nie jest prawidłowym miejscem do takich zgłoszeń i nie będziemy ich analizować. Gracze, którzy nie są ofiarodawcami nie mogą odwołać się do swych banów.
Czas i powód bana powinny być konsultowane na oficjalnej stronie internetowej, logując się na swoje konto i wybraniu opcji bana.

Quest & Spoil


- Spoil.
Słowo spoil pochodzi od angielskiego terminu "to spoil" i jest związany z psuciem. Termin ten jest zwykle stosowany w odniesieniu do kogoś, kto daje informacje psujące niespodzianki, na przykład, opowiada koniec filmu osobie, która go jeszcze nie oglądała.
Ale koncepcja, że jesteśmy zainteresowani w grze jest w następujący sposób: dajemy graczowi wszystkie informacje z zamiarem ułatwienia mu gry.

Powiemy jasno, że GameMaster nie ma obowiązku wyjaśnienia wątpliwości, na które gracz może znaleźć odpowiedź w różnych źródłach lub poprosić znajomego, aby mu to wytłumaczył. Zalecamy korzystanie z Game-chat.

- Zadania.
Wsparcie będzie udzielane Graczowi, jeśli zaistnieje w błąd Quescie, w przeciwnym razie uważa się, że musi znaleźć odpowiedź sam albo poprosić kogoś innego. Jeśli jest taka odpowiedź na raport, proszę zrozumieć i spróbować dowiedzieć się tego w inny sposób. GameMaster ma ogromną wiedzę na temat gry i wie, co mówi.
Raport nalegający na rozwiązanie problemu, który nie istnieje, może prowadzić do bana, uważa się to za fałszywe doniesienie.

Bilety


Należy wyjaśnić, że GM nie odpowiada na bilety, nawet gdy ma do nich dostęp. Dlatego każdy raport z prośbą o szybką odpowiedź na bilet nic nie zmieni. Jedyne co możemy zrobić, to poprowadzić gracza, jeśli istnieją wątpliwości.

Zasady dotyczące biletów:
 

Fałszywe Zgłoszenia


Raporty uznawane za fałszywe to te, w których gracz:
- Myli się w wytłumaczeniu zajścia lub błędu.
- Dąży do wyjaśnienia pytań, które są związane ze spoil.
- Ignorując wymagania stara się wyłudzić teleport od GMa, twierdząc że rzekomo skończył mu się okres VIP.
- Próbuje ukarać innych poprzez fałszywe wiadomości.
- Wysyła raport pytając, czy GM jest online.
- Próbuje wyłudzić wszelkiego rodzaju dobra.
- Narzeka na zachowanie Gma. W takim przypadku należy otworzyć bilet.
- Pyta czy to normalne, że zużył już tyle balli na określonego pokemona.

Sugestie


Sugestie na temat gry można jedynie przeanalizować, gdy gracz stworzy temat tutaj na forum. Opinia GameMastera odnośnie sugestii nie ma wpływu na to, czy w ogóle pomysł ma szansę zostać zatwierdzonym przez zespół. Osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji, co można i nie można zmienić w grze należą do Zespołu Rozwoju, GM jest już częścią Zespołu Wsparcia, który jest podzielony na tych, sprawdzją bilety i odpowiadają na raporty.
Prosimy nie wysyłać propozycji poprzez raport. W pełni rozumiemy, że gracz chce otrzymać opinię GameMastera lub informacje, czy jego sugestia jest zatwierdzona, nie my o tym decydujemy. Co więcej niektórzy z nas chcą wyrazić swoją opinię tutaj na tym forum.

Shutdown


W niektórych przypadkach może wystąpić Shutdown lub serwer może zostać uruchomiony ponownie i dzieje się to z następujących powodów:
- Codzienny Shutdown. - To zdarza się codziennie o 06:40 czasu w Brazylii.
- Wyłączenie awaryjne. - Sama nazwa mówi co jest jego powodem.
- Wyłączenie w czasach niestabilności. - Przyjmuje się, że serwer może być ponownie uruchomiony, aby go ustabilizować lub nawet może wystąpić crash.
- Wyłączenie zaplanowane dla konserwacji lub modernizacji. - Niektóre aktualizacje lub rutynowe prace konserwacyjne mogą wystąpić o każdej porze dnia , ale o tym zawiadomimy przed shutdownem.

Efekty shutdownu:
• Wszystkie Taski muszą być resetowane codziennie. Jeśli gracz nie zdążyl, nie może już go dokończyć i nie ma absolutnie nic, co można zrobić. Więc prosimy o zrozumienie takich sytuacji i nie otwieranie raportów narzekających na niedokończone zadania. Może to tylko spowodować więcej problemów dla nas wszystkich.
• Kto był w Danger Room i nie mógł go ukończyć określonym czasie, będzie się to liczyć, jakby umarł, gracz może wrócić do robienia tego zadania po odczekaniu 24 godzin. Jest to również nieodwracalne i gracz powinien zrozumieć zaistniałą sytuację.

Aktualizacje


Ilekroć pojawia się aktualizacja, Zespół gry rozpowszechnia wszystkie informacje poprzez Facebook, Twitter lub forum. W związku z tym, że nie jest to konieczne, aby gracz otwierał raport prosząc GameMastera o informacje o zmianach. Po prostu zobacz w wymienionych miejscach.
W przypadku braku informacji w tych miejscach gracz może bez problemu poprosić GameMastera o poinformowanie co się zmieniło.

Na Koniec


Prosimy, o nie używanie wulgaryzmów w raporcie, i to aby nie stosować dużych liter. Przede wszystkim musi być wzajemny szacunek, obie strony mogą i powinni się go domagać.
Życzymy wszystkim dobrej gry i doceniamy czytających ten temat, ponieważ może być to nawet trochę męczące, ale jest bardzo ważne.
Dziękuję.

Tłumaczenie by Marbiel

_________________
Powrót do góry Go down
 
Wyjaśnienie raportów.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Online PL :: Newsy-
Skocz do: