Pokemon Online PL
Prosimy się zarejestrować. Po zakończeniu rejestracji forum będzie widoczne.
Pokemon Online PL
Prosimy się zarejestrować. Po zakończeniu rejestracji forum będzie widoczne.
Pokemon Online PL
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksPortalLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Gary Oak Quest - Box2 + Boost System

Go down 
+4
Shellma
Sawik
Sonic
Szamacz
8 posters
AutorWiadomość
Szamacz
Newbie Kid
Newbie Kid



Liczba postów : 2
Join date : 01/05/2011

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptyPon Maj 02, 2011 9:16 am

Witam, jest to mój pierwszy poradnik i mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni Smile
Na początku dodam że sam robiłem ten poradnik i ssy.

A więc quest zaczynamy w Pallet Town:
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Palletsiostragarego
Idziemy do miejsca wskazanego na mapce i znajdujemy NPC Daisy Oak:
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Daisyoak
Rozmawiamy z nią (hi->help->yes). Prosi nas ona o przekazanie wiadomości do jej brata Garego.
Droga do Garego:
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Drogadogarego
A oto sam Gary Oak, cel naszej misji:
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Garyoakl
Rozmawiamy z nim (tutaj nie pamiętam czy wystarczy powiedzieć samo "hi" czy "hi->help->yes", ale wydaje mi się, że wystarczy "hi").
Po rozmowie musimy wrócic do Daisy Oak i zdać jej raport.
Od teraz mamy możliwość robienia misji dla Garego oraz drugiej misji na Daisy (zamiana Mr.Mime na Chansey).
Misja nr 1 - Pokemon egg
Spoiler:
Misja 2 - Blastoise hull
Spoiler:
Misja 3 - The secret ball.
Spoiler:
Misja 4 - The secret scystal.
Spoiler:

Boost System!
Po wykonaniu misji nr 4 u Garego mamy możliwość wzięcia od niego piątej misji. Jest to już inny quest nazwany Boost System.

Co to jest boost system?
Boost System jest to system dzięki któremu zwiększamy poziom pokemona za pomocą kamieni ewolucji danego typu (np. dla pokemonów ognistych potrzeba Fire Stone) oraz tzw. Boost Stone (quest opisany w tym dziele - 100lvl wymagany).
Podniesienie poziomu pokemona równoznaczne jest z tym, że pokemon ma więcej hp, mocniej bije itp.
Jak zrobić Boost System i czego mi potrzeba?
Do zrobienia Boost System Questu potrzeba czterech przedniotów, mianowicie:
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Electrictail - Electric Tail
Leci bardzo rzadko z Electabuzza, najsilniejszego (poza Zapdosem) pokemona elektrycznego. Najlepszymi pokemonami na elektryczne są pokemony ziemne (nie otrzymują obrażeń od energii). Cena Electric Taila jest najwyższa ze wszystkich przedmiotów potrzebnych na Boost System i waha się 4-6k.
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Icebra - Ice Bra
Leci dosyć rzadko z Jynxa, dosyć silnego pokemona lodowego. Najlepiej polować na nie z pokemonami ognistymi lub walczącymi. Cena Ice bra to około 1.5-2k
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Mimicclothes - Mimic Clothes
Leci średnio rzadko z Mr.Mima. Ich cena nie jest wysoka pomimo, że jest tylko 5 Mr.Mimów na serwerze (3 w jednej piramidzie, 1 w piramidzie z Hypno i 1 na Saffari Zone). Najlepszymi pokemonami na Mr.Mima są pokemony duchy. Cena to tak jak w przypadku Ice Bra 1.5-2k.
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Scythex - Scythe
Leci rzadko ze Scythera, którego występują tylko 2 respawny i oba są na saffari. Nie polecam bicia Scytherów przed 75lvl i Golemem. Cena tego przedmiotu to około 1.5-2k, chociaż na początku serwera ich cena sięgała ponad 7k.

Po zdobyciu wszystkich wymaganych przedmiotów idziemy do Garego, rozmawiamy z nim (hi->help->yes) i cieszymy się możliwościa ulepszania swoich pokemonów.
Jak używać Boost maszyny?
A więc idziemy na pierwsze piętro (na lewo od Garego są schody). Stajemy jak na obrazku:
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Boostmaszyna
Po włożeniu Stonów i pokemona używamy panelu pośrodku. Widzimy fioletowe gwiazdki napis taki jak na zdjęciu:
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Uzycieboostmaszyny


To już koniec mojego poradnika. Jestem otwarty na krytykę Razz
Powrót do góry Go down
Sonic
Moderator
Moderator
Sonic


Liczba postów : 111
Join date : 22/01/2011
Age : 33
Skąd : Białystok

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptyCzw Maj 19, 2011 9:03 am

Ja z swojej strony tylko mogę pogratulować świetnego poradnika :p Dzięki niemu wreszcie zrobiłem boxa 2 i dostałem smoczka Very Happy
Powrót do góry Go down
Szamacz
Newbie Kid
Newbie Kid



Liczba postów : 2
Join date : 01/05/2011

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptyCzw Maj 19, 2011 5:52 pm

Jeżeli zależy ci na jakimś innym poradniku zrobionym w podobny sposób to powiedz - zrobię Smile
Powrót do góry Go down
Sawik
Moderator
Moderator



Liczba postów : 217
Join date : 23/01/2011
Age : 29

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptySob Maj 21, 2011 5:08 pm

Bardzo ładny poradnik Smile oby tak dalej
Powrót do góry Go down
Shellma
Newbie Kid
Newbie Kid



Liczba postów : 1
Join date : 13/06/2012

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptySob Cze 30, 2012 8:40 pm

dziękuję, bardzo się przydał twój poradniczek
Powrót do góry Go down
Fightlapa
Newbie Kid
Newbie Kid



Liczba postów : 4
Join date : 03/06/2012

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptySob Lip 28, 2012 6:19 pm

Potrzebne są kamienie np. fire stone i boost stone. Dokładnie tak jest w poradniku, to znaczy że na każde +1 potrzebuje np. 4 fire stone'y i 1 boost stone? To troszkę dużo. Jeszcze 1. Na ten quest wymagany jest 100 lvl? :O
Powrót do góry Go down
Sawik
Moderator
Moderator



Liczba postów : 217
Join date : 23/01/2011
Age : 29

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptySob Lip 28, 2012 8:44 pm

@up
To nie tak.
Przykładowo dajmy Gengara
Boost: Darkness Stone (3)

To oznacza, że na pierwsze 3 boosty, czyli +1 +2 +3 potrzebny jest jeden Darkness Stone. Na Następne 3 boosty, czyli +4 +5 +6 potrzebne są już 2 Darkness Stony i tak dalej. Żeby wiedzieć co ile musisz zwiększyć liczbę stonów do boosta sprawdź w Pokedexie danego pokemona.

Boost Stone - jest to stone do boostowania umożliwiający podniesienie dowolnego boosta pokemona o 1. Np masz Arcanine +49 i chcesz go podnieść do +50, a nie masz Fire Stonów, to zamiast nich używasz Boost Stone/
Powrót do góry Go down
zulmis
Newbie Kid
Newbie Kid



Liczba postów : 22
Join date : 25/08/2011

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptyNie Lip 29, 2012 5:51 pm

Szamacz napisał:
Jeżeli zależy ci na jakimś innym poradniku zrobionym w podobny sposób to powiedz - zrobię Smile
Bardzo prosze o poradnik na profesje ktore wybjera sie od 80. Na forum jest ale zrobiony chaotycznie i nie dokladnie.
pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Kiwi
Champion Pokémon
Champion Pokémon
Kiwi


Liczba postów : 402
Join date : 02/09/2011

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptyNie Lip 29, 2012 6:05 pm

Jest bardzo dobrze zrobiony właśnie, ja na jego podstawie bezproblemowo zrobiłem. Najpierw robisz 4 flety a potem granie dragonite. Dasz rade.
Powrót do góry Go down
amnesis
Newbie Trainer
Newbie Trainer



Liczba postów : 28
Join date : 16/02/2012

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptyCzw Gru 06, 2012 6:01 pm

a jaki jest lvl wymagany do zrobienia box 2 ??
Powrót do góry Go down
Kiwi
Champion Pokémon
Champion Pokémon
Kiwi


Liczba postów : 402
Join date : 02/09/2011

Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System EmptyCzw Gru 06, 2012 7:11 pm

Jeśli dobrze pamiętam to 40.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty
PisanieTemat: Re: Gary Oak Quest - Box2 + Boost System   Gary Oak Quest - Box2 + Boost System Empty

Powrót do góry Go down
 
Gary Oak Quest - Box2 + Boost System
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Box2 quest
» Ice Quest.
» problem z team rocket (box2)
» Boost stone ! HELP!-
» Nail Quest

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Online PL :: Pokemon Online BR :: Strefa Gracza :: Questy-
Skocz do: